Automatické / robotické

Automatické sekačky jsou výsledkem několikaletého technického vývoje. V posledních letech získávají stále větší a větší oblibu. Zejména proto, že šetří nás čas, který můžeme využít mnohem lépe než se starat o trávník. Automatické sekačky spolu s automatickým závlahovým systémem se vám postarají o váš krásný trávník bez zvýšené pomoci majitelů. Nejen, že vám šetří čas, ale také vaši peněženku.

Automatické sekačky vám posečou trávník zatím co vy, můžete klidně odpočívat nebo se věnovat jiné práci. Tyto sekačky pracují s minimálními náklady a jejich údržba je velmi snadná. Tento typ sekaček má celou řadu výhod. Mezi ty nejhlavnější patří to, že je šetrná k životnímu prostředí. Nepoužívá se pro jeho pohon žádný benzín, je bez oleje a dalších možných emisí. Napájí se v nabíjení stanice, ze které při vámi požadovaném čase vyjedou a jsou připraveny k okamžitému sečení trávy.

Výhody versus cena robotické sekačky

Tyto sekačky pracují na principu mulčovacího sečení. Proto není zapotřebí po tomto sekání hrabat a odklízet posečenou trávu. Díky režimu okrajového sečení je zajištěno posečení trávy i po okrajích trávníku. Součástí automatických sekaček je také jejich zabezpečení. A to alarmem a PIN kódem.

Pomocí nepravidelného vzorce pohybu sekačky je tráva sečena z všech různých směrů a tím tak dochází k úpravě trávníku. Břity těchto sekaček jsou ostré jako žiletky, takže po stéblech trávy kloužou velmi snadno. Dostanete tak pocit, že se nenacházíte na trávě, ale na krásně zeleném koberci.

Některé automatické sekačky pracují částečně na pohon solární energie. Kromě nabíjení stanice tedy používá také jako pohon sluneční záření. Sekačka tedy vykonává svou práci při slunečném počasí. V případě, že slunce přestane svítit, sekačka začne čerpat energii z baterie. Solární sekačka je však cenově náročnou záležitostí. Cena se pohybuje kolem 80 tisíc korun.