Strunové sekačky na trávu

Strunové sekačky na trávu jsou určeny zejména pro malé travnaté plochy. Díky strunovým sekačkám je možné se dostat i to těch nejnepřístupnějších prostorů. Jako jsou například traviny okolo stromů či zahradních jezírek.

K nesporným výhodám těchto strunových sekaček patří to, že mají vyšší výkon. Ale na druhou stranu vyžadují přívod elektrické energie. Naopak velikou nevýhodu je, že při práci s ní se člověk poměrně dosti nadře. Jsou těžké a práce s nimi je nebezpečná. V zájmu ochrany vašeho zdraví je dobré si pořídit alespoň základní ochranné pomůcky. Nejpotřebnější ochrannou pomůckou je štít na obličej. Při sekání trávy pomocí strunové sekačky je vhodné je pořádně obléci a to proto, že při sekání trávy oblétají stébla trávy, ale je možné že narazíte také na kamínky, které při práci strunové sekačky odlétávají.

Benzínové, elektrické, nebo bateriové.

V případě, že nechcete za sebou tahat dlouhou šňůru, vyberte si obdobu strunové sekačky, tzv. akumulátorovou strunovou sekačku. V případě, že je sekačka napájena pomocí kabelu, hrozí zde nebezpečí, že ji při sekání trávy přeseknete. Akumulátorová sekačka má velmi snadné použití, stejně tak jako obyčejná strunová sekačky. Díky tomu, že nejsme ohrožování možností přetrhnutí kabelu jsou také bezpečnější a také ekologické. Pomocí teleskopické rukojeti je ovládání strunových sekaček velmi pohodlné.

U akumulátorových strunových sekaček na trávu je nutnost dobíjení baterií. Doba jejich napájení je různá. Záleží to jednak na značce, a jednak na vybraném typu sekačky. Obecně se doba nabíjení pohybuje kolem 7 až 10 hodin.

Struny se při činnosti sekaček postupně opotřebovávají nebo se trhají. V případě, že se přetrhnou nemusíte kupovat ihned novou sekačku. Struny je možné kdykoliv dokoupit. Dokoupit je možné také jiné náhradní díly. Jako jsou kryty na sekačku, cívky se strunami, strunovou hlavu či pružiny.