Klasika která nezklame

K nejpoužívanějšímu typu sekaček na trávu patří ty klasické.Jedná se o velice jednoduchého pomocníka k sečení trávy, který seká trávu pomocí otočných nožů. Ve většině sekaček jsou umístěny trojramenné nože. Ale je možné se setkat také s čtyřramennými noži.Některé typy klasických sekaček mají v zadní části vyndávací koš, do kterého je ukládána posekaná tráva. Jiné typy ovšem tyto vyndávací koše obsahovat nemusí. Posečená tráva tak zůstává volně na zemi.

Rozdělení dle pohonu

Podle pohonu se dají klasické sekačky rozdělit do dvou skupin – benzínové a na elektrický pohon.Benzínové sekačky s pojezdem jsou poháněny pomocí benzínu, takže práce s nimi je poměrně snadná. Tak snadná, že nemáte ani pocit, že pracujete, ale jen se procházíte po zahradě. Díky snadnému pohonu jej mohou používat opravdu všichni. Tyto sekačky jsou vhodné také do zahrad, která nemá zrovna rovný terén. Ovšem nevýhodou oproti automatickým sekačkám je znečišťování životního prostředí díky spalování benzínu.

Elektrické sekačky je možné použít na úpravu menších trávníků. A to zejména proto, že jsou závislé na elektrické energii. K nevýhodám těchto typů sekaček patří to, že při sekání trávy musíte za sebou vláčet kabel. Navíc si musíte dávat dobrý pozor, abyste ho během sekání nepřejeli. Další nevýhodou je to, že díky kabelu jste omezeni v pohybu. Nemůžete pomocí elektrické sekačky posekat např. fotbalový stadion. A to jednoduše proto, že délka kabelu vám to nedovolí. Je výborné je ovšem použít k posekání trávy v malých zahradách okolo domu. Nespornou výhodou je jeho tichý chod. Díky tomu, že nespaluje žádné palivo, je také šetrný k životními prostředí. Elektrické sekačky se rovněž vyznačují nižšími pořizovacími náklady oproti benzínovým sekačkám. Mohou se také chlubit vysokou výkonností a nízkou hmotností.