Traktory, zahradní traktory, minitraktory

Zahradní travní traktory jsou v dnešní době velice oblíbeným zahradním pomocníkem.Tyto traktory zajišťují to nejpohodlnější sečení trávy. Zahradní traktory je možné použít téměř všude. Jsou určeny především k sečení velkých, rozlehlých trávníků. A to buď na soukromých zahradách, v parcích či na fotbalových stadionech. Tráva bude pomocí traktoru posečena rychle a snadno a to vše ze sedadla vašeho traktoru.

Díky velkému záběru a plovoucímu žacímu stroji dokáží posekat velký prostor za několik málo minut. K výhodám těchto zahradních traktorů patří nejen to, že sečení vykonáváte přímo ze sedačky, ale také jejich snadná údržba. Další výhodou je také jejich vysoká výkonnost.

Tyto travní traktory ovšem neslouží jen k sečení trávníků, ale je možné je také využít k jeho provzdušňování či odklízení sněhu. A to díky radlici či sněhové fréze, které se dají velmi snadno přimontovat k traktoru. Z druhé strany je pak možné na traktor přimontovat vozík nebo kultivátor. Tento typ zahradních sekaček je v dnešní době velmi oblíbený a to také odpovídá vybavení jejich bohaté základní výbavy. Ta obsahuje například tempomat, automatickou převodovku, nastavitelné sedadlo, světlomety či elektrické vysypávání koše.

Zahradní traktory sbírají posečenou trávu do koše a tráva se poté vysype a vyhodí. Nebo je možnost ji mulčovat a prostřednictvím bočního odhozu rozházet po posekané ploše či pomocí deflektoru řádkovat. Mulčování znamená, že sesbíraná tráva je rozsekána na velmi jemnou drť, která se rozpráší po trávníku a slouží jako ekologické hnojivo. Výhodou je, že se nemusíte starat, co se stane s posečenou trávou.

Zvláštním typem zahradních trávních traktorů jsou ridery. Díky krátké vzdálenosti kol se mohou tyto ridery dostat téměř všude. Tyto traktory velmi dobře obsekávají trávu například kolem stromů či zídek.