Zahradní křovinořezy

Chcete-li mít krásnou celou zahradu využijte k úpravě trávy nejen sekačky, ale také křovinořezy. Ty jsou určeny především k posekání vysoké trávy či ploch, které jsou zarostlé náletovými dřevinami. Je vhodné ho použít zejména tam, kde rotační sekačky mají velmi těžký přístup, nebo se do těchto prostor vůbec nedostanou. Velmi snadno a rychle poseče trávu kolem plotů, zdí či schodů. Křovinořezy jsou často označovány jako motorové kosy.

Většina křovinořezů má vyladěný čtyřtaktní motor. Díky němu stroj pracuje tišeji, vylučuje méně emisí, snižuje vibrace a vydrží déle. Práce je tak mnohem příjemnější, snadnější, bez obtěžování nadměrným hlukem či vysokými vibracemi. Díky čtyřtaktnímu motoru mají křovinořezy nízkou spotřebu a údržba je velmi jednoduchá až téměř žádná. Někteří výrobci nabízí také dvoutaktní motory. Ty jsou na rozdíl od čtyřtaktních levnější, ale mají kratší životnost.

Pomocí popruhů, které jsou umístěny na křovinořezu, je váha rozkládána poměrně rovnoměrně.Tím se také zvyšuje kvalita odvedené práce.

Součástí křovinořezu je také ergonomická rukojeť, která vám padne dokonale do ruky. Křovinořez dostanete v základním vybavením, do kterého patří kotouč, zádové popruhy, ochranné brýle a strunová hlava.

Jak již bylo zmíněno v kapitole o klasických sekačkách, tak i křovinořezy můžeme rozlišovat podle pohonu. Elektrické křovinořezy jsou šetrné k životnímu prostředí, ovšem nevýhodou je, že jsou opatřeny kabely, které musíte vláčet při sečení za sebou. Hrozí zde nebezpečí jeho přetrhnutí. Benzínové křovinořezy naopak k životnímu prostředí moc šetrné nejsou, a to z důvodu spalování benzínu.