Bubnové sekačky na trávu

Bubnové sekačky jsou velmi významnými pomocníky do vaší zahrady. Jsou vhodné zejména pro místa, kde tráva není často sekána. Jedná se například o zahrady, louky či parky. Bubnové sekačky jsou určeny především k sekání vysoké trávy. Tento typ dokáže posekat až 150 cm vysokou trávu. Pomocí nich je možné sekat trávu i kolem různých překážet či zdí. Velmi snadno se dají také rozmontovat, přenášet a ukládat.

Bubnové sekačky mohou mít nastavitelná řídítka. Díky tomu je ovládání snadnější. Bubnové sekačky Vari prošly celou řadou úprav, technickým vývojem a díky tomu patří dnes ke špičce zahradních sekaček. K významným přednostem patří zejména dvojitý žací disk. Ten je díky vyztuženým okrajům odolný proti nárazům a jiným deformacích. Záleží pouze na rozsahu sečené plochy. Je možné využít jednoho či dvou žacích disků. Pod tímto diskem jsou uloženy 4 otočné nože, které se před každou překážkou sami zasunou a tak nedochází k jejich poničení. Čelisťová bezpečností brzda umožňuje zastavit stroj do několika málo vteřin.

Jaké jsou rozdíly

Na rozdíl od strunových sekačky jsou bubnové sekačky těžší, ovládání je snadné a jsou velmi odolné. Je možné s nimi sekat trávu i na velmi strmém svahu a ne jenom na rovině. Bubnové sekačky jsou poháněny těmi nejmodernějšími motory.

Bubnové sekačky je možné rozdělit na jednobubnové či dvoububnové. Rozdíl mezi nimi spočívá v ukládání trávy. Jednobubnové posečenou trávu rozhazují do stran a pomocí plachetky ji následně rovnají do řádku. Dvoububnové pak trávu rovnou rovnají do řádku.

Jak již bylo zmíněno, práce s bubnovou sekačkou je snadná a díky širokému záběru také velmi rychlá.

K výhodám patří jednak otočné nože, které se při nárazu do překážky okamžitě otočí, dále pak nastavitelná řídítka, vysoký výkon a široká kola s šípovým vzorkem. Díky němu je možné sekat i v náročnějším terénu.